پنجشنبه بیست و دوم دی 1390

اینورترخورشیدی

 اینورتر خورشیدی چیست؟

در اکثر سیستم های خورشیدی، پنل های خورشیدی برای شارژ باطری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و باطری‌ها نیز توان مورد نیاز برای وسایل برقی را فراهم می‌سازند. استفاده از باطری بدین علت است که در شب یا در روزهای ابری که نور خورشید وجود ندارد بتوان از انرژی ذخیره شده در طی زمان های آفتابی برای مصارف مختلف استفاده نمود.

هم صفحات خورشیدی و هم باطری برق جریان مستقیم ارائه می‌دهند در حالیکه اکثر وسایل برقی از جریان متناوب استفاده می کنند. به همین علت برای در یک سیستم خورشیدی از وسیله ای به نام اینورتر استفاده می شود که وظیفه آن تبدیل برق جریان مستقیم پنل‌ها خورشیدی و باطری به جریان متناوب AC مورد نیاز برای وسایل برقی می‌باشد.

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهناز دانشور در 12:8 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و دوم دی 1390

مقاله4(انرژی خورشیدی چیست؟)

چگونه انرژی خورشیدی کار می کند

از زمانیکه کره زمین به دور خورشید می چرخیده همواره انرژی خورشیدی وجود داشته است. برای مدت طولانی از قرن هفتم قبل از میلاد، زمانیکه از شیشه به عنوان ذره بین استفاده می شد، انسان تلاش می کرده از این انرژی بهره ببرد. در این عصر با پیشرفت تکنولوژی الکتریسیته، نور و گرما در اختیار بشر قرار گرفته است ولی نکته مورد اهمیت این است که ما برای سود خود بهتر است از تابش سخاوتمندانه خورشید بهره برداری کنیم.ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهناز دانشور در 11:50 |  لینک ثابت   •